• Warsztaty

          • Uczniowie klas I -III wzięli udział w warsztatach patriotycznych z okazji nadchodzących Świąt Majowych.

          • Spotkanie z Pracownikiem Nadleśnictwa Pińczów

          • Podczas zajęć świetlicowych odbyła się prelekcja z panią Aleksandrą Jabłońską z Nadleśnictwa Pińczów. Uczniowie mieli okazje poczuć zapach lasu i bliskość przyrody dzięki darom lasu przyniesionym przez panią Aleksandrę.  Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca leśnika, jakie korzyści czerpiemy z lasu, jak się w nim zachowywać oraz jak o niego dbać. Nasz gość opowiedział wiele ciekawostek i cennych informacji o lesie i jego mieszkańcach. Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie. Pani Aleksandra również zachęcała do spacerów i obserwacji ekosystemów leśnych znajdujących się na Ponidziu. 

          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

          • "Czytanie książek to  najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła..." Wisława Szymborska

            Światowy Dzień Ksiązki i Praw Autorskich poswięcony jest promocji literatury i czytelnictwa, a także problematyce związanej z ochrona praw autorskich. Z okazji tego święta w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z Paniami: Kamilą Szwajcowską i Beatą Wójcicką, na którym uczniowie dowiedzieli się jakie są korzyści z czytania książek. Na koniec odbyło się  głośne czytanie utworów literatury dziecięcej. 

             

             

          • Dzień Ziemi

          • 19 kwietnia odbyło się wielkie sprzątanie z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Posprzątano tereny Osiedla w Gackach oraz pobliskie zbiorniki wodne. Do akcji włączyła się nasza szkoła, Ośrodek Wychowawczy w Gackach, przedstawiciele Urzedu Miejskiego w Pińczowie, Zespół Nadnidzianskich Parków Krajobrazowych, Polski Związek Wędkarstwa, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych i Handlu FMK, firma Dolina Nidy, Kopalnia Gipsu Leszcze oraz Nadleśnictwo Pińczów. Sprzatanie połączone było z sadzeniem drzew w pobliżu zbiorników wodnych. 

          • IV Świętokrzyska Olimpiada Łamigłówek

          • Organizatorem Olimpiady w województwie świętokrzyskim jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach we współpracy z Wydawnictwem Logi.  Celem Olimpiady jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych wśród uczniów województwa świętokrzyskiego. 25 kwietnia odbyły się eliminacje finałowe. Reprezentantka naszej szkoły Amelia Szymańska zajęła III miejsce. 

          • Umiem mówić NIE!

          • Pani Kamila, bibliotekarka Filii Bibliotecznej w Gackach, odwiedziła nasza szkołę gdzie oczekiwali na nią uczniowie klas I i III. Dzieci na zajęciach świetlicowych uczestniczyły w warsztatach z teatrzykiem Kamishibai. Tematem zajęć była asertywność, umiejętnośc mówienia nie, tak ważna w  obecnych czasach. Podczas warsztatów pani Kamila wykorzystała bogate zasoby biblioteczne prezentując książki o emocjach.

            Dziekujemy za spotkanie. 

          • Spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską

          • 10 kwietnia 2024 r. w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie odbyło się spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską. Pani Renata  jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Autorka opowiedziała w kilku słowach o swoich opowiadaniach, o warsztacie autora, oraz o drodze jaką musi przebyć pomysł na opowieść, do tego aby stać się książką. Spotkanie było nie tylko okazją do poznania twórczości literackiej, ale również do rozwijania pasji czytania i kształtowania wyobraźni.

             

             

          • Rajd na Grochowiska


          • 23 marca  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rajdzie na GrochowiskaW tym dniu odbyły się obchody 161. Rocznicy Bitwy pod Grochowiskami. To wydarzenie, które na zawsze zapisało się w historii naszej Ojczyzny, zostało uczczone szeregiem uroczystości i wydarzeń kulturalnych, które miały na celu upamiętnienie bohaterstwa oraz oddanie hołdu tym, którzy walczyli o niepodległość naszej ojczyzny.

          • Warsztaty wielkanocne

          • Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci tradycji świątecznych. Dzieki uprzejmości Pani Kamili Szwajcowskiej w Świelicy Wiejskiej w Gackach odbyły się warsztaty wielkanocne dla dzieci. Zajęcia przebiegały w miłej  atmosferze. Spotkanie było radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. 

          • Projekt Edukacyjny "Przedszkolne Inkubatory Świętokrzyskiej Dwujęzyczności"

          • Zespół Placówek Oświatowych - Przedszkole Gacki zakwalifikował się do projektu Edukacyjnego "Przedszkolne Inkubatory Świętokrzyskiej Dwujęzyczności", którego inicjatorem jest Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

            W Centrum Geoedukacji – Geonatura w Kielcach odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu, w którym udział wzięły Pani dyrektor i pani Donata Wołowiec , na którym podpisano porozumienia pomiędzy ŚCDN a placówkami przedszkolnymi.

            Wśród zaproszonych gości znaleźli sie między innymi marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik oraz przedstawiciele organów prowadzących ośrodków wychowania przedszkolnego, uczestniczących w projekcie.

            Głos zabrała dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach Małgorzata Łakomiec, ktora omówiła wyzwania ŚCDN w kontekscie współczesnej Edukacji. Koordynatorka projektu pani Izabela Krzak-Borkowska opowiedziala o nowych trendach i perspektywach dwujezycznosci w przedszkolu. Z kolei pan Radosław Lachowski omówił zagadnienia technologiczno-informacyjne niezbędne przy realizacji projektu.

            Dzieci objęte projektem - obecne 4-latki z rocznika 2019 będą uczyły się języka angielskiego w trakcie zabawy jak i podczas zajęć. W ramach projektu nasi milusińscy będą brali udział w zajęciach prowadzonych metoda CLIL o tematyce ekologicznej, preorientacji zawodowej jak również będą uczestniczyć w zajęciach teatralnych.

            Wsparciem zostaną objęci również nauczyciele, na których czeka moc wyzwań jak również atrakcyjnych szkoleń zarówno językowych jak i metodycznych.

             

          • Żegnaj zimo....

          • Uczniowie z klas I – III wzięli udział w wiosennym spacerze podczas, którego  pożegnali Zimę i powitali Wiosnę. Następnie spotkali się na boisku szkolnym, gdzie we wcześniej przygotowanym miejscu spalono kolorową kukłę.

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

          • 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowai nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu 21. Na znak integracji i solidarności z osobami z Zespołem Downa założyliśmy dwie kolorowe skarpetki. Drobne gesty mają znaczenie. Dzień ten jest bardzo ważny, różnorodny i wyjątkowy. Niepowtarzalny tak jak każdy z nas, inny i kolorowy!

          • Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

          • Ania Milewska z klasy VII reprezentowała dzisiaj naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania, w którym zajęła III miejsce. Ania przeczytała fragment "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza.

            Dodatkową nagrodą dla laureatów było zaproszenie do wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu w Pińczowie, które odbędzie się we wrześniu tego roku.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień bez plecaka

          • 21 marca inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole zorganizowany został Dzień bez plecaka. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka.  Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, poszewki od poduszek, kosze sklepowe, a nawet opony.  Pomysłowości i inwencji twórczej  nie brakuje naszym uczniom. 

          • Tydzień Języka Ojczystego

          • W dniach 18.03.- 21.03 w naszej szkole odbywał się Tydzień Języka Ojczystego. Z tej okazji na przerwach odbywały się gry i zabawy związane z naszym pięknym językiem ojczystym. Nauczyciele języka polskiego zorganizowali również konkursy, w których swoją wiedzę i umiejętności polonistyczne mogli sprawdzić nasi uczniowie.

            W Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania zwyciężyła Zuzanna Baran z klasy IV, II miejsce zajęły Nikola Tracz z klasy V i Nadia Faryna z klasy IV, III miejsce należało do Emilii Szadkowskiej z klasy V i Izabeli Zawady z klasy IV.

            W Konkursie ze znajomości książki "Władca Lelawu" I miejsce zajęła bezkonkurencyjna Maja Sobczyk z klasy VII, II miejsce zajęły Sylwia Majcher z klasy VI oraz Julia Pasternak z klasy VII, III miejsce zdobyły Adrianna Magdziarz z klasy VI i Anna Milewska z klasy VII.

          • Warsztaty robienia marzanny z Muzeum Regionalnym w Pińczowie

          • Wiosna tuż, tuż, chociaż na dworze jeszcze tego nie czuć. Aby tradycji stało się zadość i pomóc Pani Zimie opuścić nasz krajobraz, dzieci z klas I, II i III wykonały piękne Marzanny i posłuchały o dawnych zwyczajach związanych z powitaniem wiosny.

            Trzeba przyznać, że powstały prawdziwe dzieła sztuki! Nie jedna, a trzy piękne Panie, każda w innym stylu… 

          • Dzień Kobiet

          • Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Uroczysta akademia dbyła sie 7 marca. Podczas imprezy odbyły się występy artystyczne: przedszkolaków pt. "Być Kobietą..." oraz uczniów klas I, II i III, którzy zaprezentowali inscenizację baśni pt. "Calineczka" Występy były bardzo udane i długo oklaskiwane przez wypełnioną po brzegi widownię. 

            W tym uroczystym dniu życzenia wszystkim Paniom złożyli Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie Zdzisław Woźniak. Miłe słowa przekazali także: Andrzej Głogowiec - prezes Wodociągów Pińczowskich i Marcin Wojniak -dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie, Wojciech Pikul - kierownik Klubu Senior Osiedle Gacki oraz Mariusz Wołowiec, przewodniczący Zarządu Mieszkańców. Były także powinszowania od pań -dla pań; złożyła je kierownik Ośrodka Zdrowia w Gackach lek.med. Monika Chmiel -Głogowiec, Justyna Dziadek - dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie oraz Agnieszka Kucybała, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie, która jednocześnie przekazała życzenia od nieobecnej Iwony Senderowskiej, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.  Do organizacji wydarzenia włączyły się także miejscowe placówki kultury: Filia Biblioteczna i Świetlica Wiejska w Gackach, z którymi współpracuje nasza placówka. Imprezę zakończył słodki poczestunek dla wszystkich przybyłych gości. Wszystkie Panie zostały obdarowane kwiatami. W ramach niespodzianki, do zabawy przyłączył się ogromny biały miś i sympatyczna mrówka. Wszyscy bawili się świetnie, a Dzień Kobiet pozostawił miły nastrój.