• III edycja Biegu Fair Play

• W dniach 07-15.09 w naszej szkole zorganizowane były biegi i spotkania edukacyjne na temat idei fair play. Uczestniczyliśmy w III edycji #BieguFairPlayPKOI.

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

• Nowy rok szkolny 2023/2024 w naszej szkole uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor, która serdecznie przywitała uczniów, rodziców, grono pedagogiczne. Początek roku szkolnego to dla każdego ucznia ważny moment oznaczający wejście w nowy etap edukacji. Dla większości oznacza on przejście do wyższej klasy, dla niektórych do nowej szkoły, a dla najmłodszych początek nowej przygody w klasie I.

Wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym życzymy jak najwyższych ocen i sukcesów.

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023r. o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej.

Msza Święta inaugurująca nowy rok szkolny odbędzie się w Kościele Parafialnym w Krzyżanowicach o godzinie  8.00.

• "Historia Polski w pigułce- bitwa pod Grochowiskami"

• Udział kl I-III i przedszkolaków w projekcie przygotowanym przez uczennice klasy 6 (M.Sobczyk, Z. Tomporowską, J. Pasternak) w ramach zajęć świetlicowych nt. ,,Historia Polski w pigułce-160 rocznica wybuchu powstania styczniowego- bitwa pod Grochowiskach"

• Prelekcja w ramach projektu "Jesteśmy stąd".

• Dziś gościliśmy w naszej szkole pracowników Muzeum Regionalnego w Pińczowie. Uczniowie mieli okazję posłuchać o historii miasta Pińczowa, o jego zabytkach i najciekawszych postaciach, które związane są z naszym miastem

• Wyjście edukacyjne klas 6-7

• Gips - bogactwo naturalne Ponidzia. Wyjście edukacyjne klas VI-VII w celu zapoznania się z funkcjonowaniem kopalni oraz wydobyciem i przeróbką skały gipsowej

• Matematyka od kuchni

• Klasa 6 na lekcji matematyki o odżywianiu obliczała kaloryczność przygotowanych przez siebie dań oraz swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne

• Spektakl profilaktyczny "Tajemniczy skrzat"

• Przedstawienie profilaktyczne „Tajemniczy skrzat” skierowane jest dla przedszkolaków oraz uczniów z klas I-III. Spektakl przygotowany był przez aktorów Teatru „Kurtyna” z Krakowa. Bajka opowiadała o małej, nadpobudliwa ruchowo Lence. Nudząc się popołudniami uwielbiała grać w gry w taty telefonie. Kiedy pochłonięta pokonywaniem kolejnych przeszkód bawiła się w najlepsze niespodziewanie odwiedza ją Skrzat Franek, który zamiast przez swoją szafę trafić do baśniowego świata Narnii, przypadkiem znalazł się w szafie i pokoju Lenki. Po zabawnym zapoznaniu się z dziewczynką, Franek prosi Lenkę o pomoc w zaopiekowaniu się tajemniczym pudełkiem. Dla Skrzatów jest ono niezwykle ważne, a dodatkowo nikomu nie wolno go otworzyć. Powierzone zadanie spowoduje interesujący i zabawny splot zdarzeń, a Lenka będzie musiała się zmierzyć z pokusami kolejnego nieproszonego gościa.

• Wycieczka

• 14 czerwca uczniowie klasy I, II i III pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Chęcin, gdzie pod okiem przewodnika zwiedzały Zamek. Kolejnym celem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Leonarda Da Vinci. Dzieci tam mogły wszystkiego dotknąć, doświadczyć, sprawdzić, każdy znalazł tam coś dla siebie. Wycieczka z pewnością przyczyniła się do rozwoju kreatywności i rozbudziła ciekawość świata wśród jej uczestników.

• Warsztaty z przedstawicielem NBP

• Klasy I, II i III brały dzisiaj udział w warsztatach z przedstawicielem NBP. Pan Łukasz opowiedział uczniom o historii pieniądza oraz jego roli jako środka płatniczego.

• Dzień Dziecka

• Ale się dzisiaj u nas działo! Najważniejszy dzień w roku, Dzień Dziecka, jak zawsze obchodziliśmy kolorowo, smacznie i aktywnie. Były Dmuchańce, wata cukrowa, lody, sorbety, smaczne kiełbaski z grilla i sportowa rywalizacja w myśl zasady fair-play. Śmiechom i żartom nie było końca.

W tym szczególnym dniu wszystkim naszym uczniom życzymy uśmiechu na co dzień, samych pogodnych dni i spełnienia wszystkich marzeń.

Szczególe podziękowania należą się panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Pińczów, Włodzimierz Badurak za ufundowanie naszym uczniom dmuchanych atrakcji.

Dziękujemy również rodzicom, którzy jak zawsze byli niezawodni!

• Konkurs "Wiedzy o Europie" oraz "Festiwal Kultur"

• 18 maja w Naszej Szkole odbył się konkurs" Wiedzy o Europie". 24 uczniów zmierzyło się ze znajomości krajów, stolic, rzek i flag krajów europejskich. We współpracy z projektem " Festiwal Kultur" na przerwie wszyscy uczniowie zintegrowali się tańcząc wspólnie " Belgijkę".