• Andrzejki to dobry czas na konkursy, zabawy i wróżby.

W naszej szkole wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem.

• Dzień Zdrowej Żywności

• Dzisiejszego dnia odbyła się prelekcja z pracownikiem SANEPID-u. Celem spotkania było promowanie wśród najmłodszych: zdrowego jedzenia, dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków oraz  konsekwencjach złej diety. Uczniowie klas I- IV obejrzeli pouczający spektakl pt. "Owoce i warzywa" a na koniec odbyła się również degustacja przetworów przyniesionych przez dzieci.

• #LaboratoriaPrzyszłości

• Laboratorium Przyszłości posiada w swoich zasobach warsztat z materiałami i narzędziami do szycia. Tym razem uczniowie klasy V uczyli się wyszywać haftem krzyżykowym.

Większości uczniów ta umiejętność bardzo się spodobała deklarują kontynuację działań w tym kierunku.

• 20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada to wyjątkowy dzień, ponieważ w tym dniu przypada rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Pamiętajmy, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – PRAWA DZIECKA.

• SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

• 14 listopada odyły się spektakle profilaktyczne zorganizowane dla klas 0-3 pt.,,Zaczarowany eliksir" a dla klas 4-8 pt.,,Przesłuchanie".

Spektakle były prowadzone przez przez aktorów z teatru "Kurtyna" z Krakowa. Teatr "Kurtyna" realizuje ciekawe i wartościowe  przedstawienia oraz warsztaty profilaktyczne na terenie całej Polski.

• 11 XI Narodowe Święto Niepodległości

• W przeddzień 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, przez dzieje walki o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości.

Uczniowie z szacunkiem do przeszłości recytowali wiersze, śpiewali patriotyczne pieśni. Na zakończenie najmłodsi uczniowie z klasy I zaprezentowali polski taniec narodowy – Polonez.

• WARSZTATY NIEPODLEGŁOŚCIOWE

• Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości w dniu 9 listopada 2022 r. uczniowie klas I - III wzięli udział w warsztatach niepodległościowych zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Pińczowie. Celem spotkania było promowanie postaw patriotycznych u najmłodszych. Edukatorzy w sposób ciekawy przekazali wiedzę na temat faktów związanych z odzyskaniem niepodległości, zapoznali dzieci z sylwetką Józefa Piłsudskiego oraz zaprezentowali żołnierski ekwipunek.

• #SzkołaPamięta

• Zespół Placówek Oświatowych w Gackach włączył się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego regionu.

W ramach tej akcji uczniowie odwiedzili Cmentarz Parafialny w Starej Zagości, gdzie zaświecili znicze na grobie poległych żołnierzy. W szkole została również przygotowana gazetka, poświęcona lokalnej postaci ważnej dla historii. Podczas zajęć edukacyjnych zostały przybliżone tradycje związane ze świętem Wszystkich Świętych. W ciszy i zadumie uczniowie wykonali symboliczne "znicze".

#SzkołaPamięta

• Powiatowy Konkurs Czytelniczy

• 27 października uczennica klasy V Małgorzata Sokołowska brała udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym ze znajomości treści książki Małgorzaty Musierowicz "Kalamburka".

• Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej

• 20 października pierwszoklasiści odświętnie ubrani i w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ , w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Po zakończeniu części artystycznej , przed pocztem sztandardowym uczniowie ślubowali być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania P. Dyrektor dokonała pasowania na ucznia. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami  udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy , oby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana,  radosna chwila.

• Koncert Filharmonii Świętokrzyskiej

• "Muzyka ludowa" to temat dzisiejszego koncertu Filharmonii Świętokrzyskiej. Cieszymy się ,że po długiej przerwie spowodowanej pandemią, muzycy wrócili do naszej szkoły.

• Cudowna złota polska jesień

• Zajęcia świetlicowe  na świeżym powietrzu jak zawsze sprawiły dzieciom wiele radości. Wszyscy z zachwytem korzystali z pięknej jesiennej pogody.

• "DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ"

• 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – jest to święto wszystkich pracowników oświaty. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Świętowanie w naszej placówce rozpoczęło się bardzo radośnie i uroczyście. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Gackach podziękowali swoim nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji za trud codziennej pracy. Przedszkolaki dołączyły się do podziękowań, prezentując część artystyczną.

• "DZIEŃ LATAWCA"

• Dnia 12 października w naszej szkole odbył się Dzień Latawca zorganizowany dla klas I-III. Wszystkie latawce miały piękne kolory, ciekawe zdobienia oraz długie ogony. Dzieci wraz z Paniami wyruszyły na pobliską górkę, gdzie odbyły się próby puszczania latawców. Na wietrze doskonale spełniły one swoją funkcję. Uczniowie eksperymentowali z wiatrem i latawcami! Było pięknie, kolorowo i bardzo wesoło.

• Dzień Chłopaka w klasie szóstej - #Laboratoria przyszłości

• #LaboratoriaPrzyszłości

#LaboratoriaPrzyszlosci

Klasa szósta z okazji Dnia Chłopaka upiekła parówki w cieście francuskim z wykorzystaniem piekarnika 👌zakupionego w ramach projektu rządowego "Laboratorium przyszłości". Uczniowie chętnie korzystają z nowej pracowni. Sczególnie lubia zajęcia gastronomiczne.