• Informacje o projekcie

Od 01.09.2016 do 31.08.2018 Szkoła Podstawowa w Gackach będzie realizowała projekt " Rozwój kompetencji kluczowych i społecznych drogą do sukcesu" dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej 8. Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo dla Poddziałania 8.3.2 Wsparcie kształcenia podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych, który skierowany jest do uczniów klas IV-VI.

Celem projektu jest:
          Wieloaspektowe wyrównanie i rozwijanie kompetencji kluczowych: matematycznych, przyrodniczych, językowych oraz budowanie właściwych postaw/umiejętności.

Rekrutacja do projektu rozpocznie się od 5 września i potrwa do 21 września 2016 roku.
           W tym roku zostanie zrekrutowanych 45 osób, a w kolejnym  przeprowadzimy  rekrutację uzupełniającą.  Niezbędne jest złożenie w terminie i poprawne wypełnieniem dokumentów.

Osoby uczestniczące w działaniach uzyskają dostęp do zajęć :

WYRÓWNAWCZE

• warsztaty matematyczne z elementami przedsiębiorczości,
          • warsztaty z przyrody,
          • zajęcia psychologiczno-pedagogiczne z elementami doradztwa zawodowego,

ROZWIJAJĄCE

• koło języka angielskiego,
          • koło matematyczne z elementami przedsiębiorczości,
          • koło z przyrodniczo-eksperymentalne,
          • zajęcia psychologiczno-pedagogiczne z elementami doradztwa zawodowego,

DODATKOWO:  działania wspierające np. wyjazdy edukacyjne,  catering, odwóz.

Projekt ma zadanie wspierać zarówno osoby, które mają trudności w nauce jak i te, które wykazują ponad przeciętne zdolności. Właśnie dlatego prowadzone będą zarówno zajęcia, rozwijające jak i wyrównawcze.
          W ramach projektu zapewnimy uczniom kompleksową opiekę. Podczas zajęć zostanie zorganizowany catering, a dzieci będą odwożone po zajęciach do domu.
          Do realizacji założonych działań edukacyjnych zostaną zakupione  bardzo liczne niezbędne pomoce dydaktyczne, w tym między innymi zestaw interaktywny do pracowni językowej. Dzięki temu jakość zajęć zdecydowanie wzrośnie, a przy okazji staną się one znacznie ciekawsze dla uczestników.

Przewidziane są również 3 wyjazdy edukacyjne dla dzieci objętych projektem:

• 2 - dniowy do Warszawa w październiku 2016 roku podczas którego dzieci zwiedzanie Warszawy z miejscowym przewodnikiem Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, metro w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik(laboratoria,planetarium,wystawa),Belweder, Pomnik Chopina, Łazienki: Pałac Myślewicki w Warszawie lub Pałac na Wyspie w Warszawie, Starówka, Zamek Królewski w Warszawie.Celem wyjazdu do Warszawy jest podniesienie wiedzy matematycznej i przyrodniczej, praktyczna weryfikacja wiedzy nabytej na lekcjach. Wzbogacenie w zakresie przyrody, rozwijanie umiejętności prowadzenia obserwacji i interpretacji zjawisk przyrody, procesów historycznych, stymulowanie aktywności poznawczej (rozbudzenie i rozwój zainteresowań historią  i przyrodą),ukazywanie zależności zjawisk i stanu środowiska od działalności człowieka (aspekt ekologiczny), rozwijanie umiejętności pozyskiwania wiedzy z różnych źródeł, rozwijanie wyobraźni i twórczej ekspresji, poszerzanie zainteresowań.
          • . "Błękitna szkoła"-wyjazd nad morze Trójmiasto+Malbork.
            Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym trójmiasta i zamku w Malborku (lekcja muzealna), fokarium, oceanarium, ORP Błyskawica, latarnia morska, port, centrum nauki Hawlianum(warsztaty i zwiedzanie).
            Celem wyjazdu będzie m.in. poznawanie przyrody nadmorskiej, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz uwzględnienie elementów profilaktyki zdrowotnej. W ramach Zielonej Szkoły odbywać się będą zajęcia, imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne.
          • 3-dniowa do Wrocławia V-VI.2018r.-Ogród doświadczeń eksperymenty, doświadczenia, warsztaty), zwiedzanie Wrocławia z miejscowym przewodnikiem Rynek: Ratusz, Kamienica Pod Złotym Słońce, Uniwersytet Wrocławski Ossolineum, Panorama Racławicka, Planetarium, Muzeum Narodowe, ZOO, rejs po Odrze.
            Celem wyjazdu jest rozwijanie dociekliwej i efektywnej postawy badawczej poprzez udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników naukowych wrocławskich uczelni, poznanie zasad funkcjonowania planetarium, rozwijanie zainteresowań astronomicznych, poznawanie dziedzictwa kulturowego, historycznego i naukowego Wrocławia poprzez zwiedzanie miasta i jego zabytków, praktyczne wykorzystywanie wiedzy poprzez odczytywanie planu miasta i obliczanie odległości między zwiedzanymi miejscami.

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY.

Dokumenty rekrutacyjne do będą  do pobrania na stronie internetowej szkoły
          w zakładce Projekt edukacyjny 2016-2018.... oraz  w Biurze Projektu.

Biuro Projektu:

w Gackach