• Dwujęzyczne dzieci - Program powszechnej dwujęzyczności

• DWUJĘZYCZNE PRZEDSZKOLAKI

Nasza placówka bierze udział w drugiej edycji programu powszechnej dwujęzyczności - Dwujęzyczne dzieci

Zaczynamy nową fantastyczną przygodę z kolorowymi Żuczkami.

Koordynator projektu w placówce: Ewelina Sadło-Tracz

Nauczyciel języka angielskiego: Joanna Gaj

Wychowawca gr. I: Iwona Nowak

Poznajemy naszych nowych przyjaciół, z którymi będziemy się bawić, uczyć i śmiać przez cały rok.

Nauka przez zabawę to jedna z najlepszych metod zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności dzieci w wieku przedszkolnym.

A zatem oglądamy, rozmawiamy, śpiewamy i ruszamy się.

Pracujemy też z książeczkami bo w nich niezwykłe zadania są ukryrte.

Chodzimy, biegamy, skczemy i tańczymy a przy tym języka angielskiego się uczymy :)

Staramy się pracować Metodą CLIL (Content and Language Integrated Learning) tak by dzieci w sytuacjach codziennych miały styczność z jezykiem angielskim przez cały pobyt dziecka w placówce. Podczas zajęć wychowawczo-dydaktycznych, zabaw dowolnych czy czynnosci higienicznych wprowadzamy proste słowa, zwroty tak by naturalnie język angielski stawał się zrozumiały dla najmłodszych.  Dokładamy wszelkich starń by dziecko nie tylko słuchało i powtarzało ale by brało czynny udział w tym procesie.

Poznajemy drzewa, warzywa i owoce. Testujemy smaki, klasyfikujemy, nazywamy kolory i to wszystko spontanicznie a czasem częściej po angielsku niż po polsku.

Poznajemy kolory, eksperymentujemy...

Poznajemy drzewa.

Dzień Pluszowego Misia poznajemy historię Misia Teddiego.

Wspólnie się uczymy i świetnie bawimy.